kaligrafi yazılı fon kağıdı, kaligrafi yazılı kağıt fiyatları, hat yazısı yazılı fon kağıtları, hat sanatı kağıt modelleri

Hat Kaligrafi Yazı Sanatı

Hat Kaligrafi Yazı Sanatı denince akla el yazısı ile yazılan harika ürünler geliyor.

Arapça ve osmanlıca olarak yazılan yazılar hat sanatı ile, türkçe latin alfabesi ile yazılan yazılar kaligrafi sanatı ile süsleniyor.

Kaligrafi ve hat sanatı ile yazılarak hediye haline getirilen ürünler arasında porselen tabaklar, seramik tabaklar, çini tabaklar, tablolar, fon kağıtları, fermanlar, kolyeler, bileklikler, kupa bardaklar, defterler ve masa isimlikleri gibi ürünler yer alıyor.

Ayrıca Kaligrafi veya Hat sanatı ile duvar yazıları, cami avize yazıları, şamdan yazıları, mihrap yazıları, minber yazıları, çini üzerine yazılar gibi hizmetlerde veriliyor.

Kaligrafi yazı ustasına Kaligraf, Hat yazı ustasına ise Hattat denmektedir.

Kaligrafi Hat yazılı ürünlerin fiyatları 25 tl ‘den başlamakta ve yazı uzunluğu – zorluğuna; harcanacak güne göre 2000 – 3000 tl ‘ye kadar yükselmektedir.

Her kaligrafi ve hat yazısı aynı kaliteye, aynı görselliğe sahip değildir. Her ustanın işçiliği farklıdır ve belirli bir yazı stili vardır, bilgisayar yazısı gibi değildir.

Sizde Kaligrafi sanatı ve hat sanatı ile ilgili bilgi almak ve ürün siparişi vermek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hediye Fikirleri Önerileri başlıklı makalemizde hat hediye, hat yazı hediye ve hediye arapça hakkında bilgiler verilmektedir.